Z subskrybowanych baz danych użytkownicy mogą korzystać na komputerach znajdujących się w sieci uczelnianej (nie są wymagane loginy i hasła), chyba, że w opisie indywidualnej bazy wskazano inaczej. Sugerujemy korzystanie z baz danych z komputerów i terminali w sieci bibliotecznej (tj. na terenie Biblioteki Głównej).

Pracownicy naukowo-dydaktyczni i słuchacze studiów doktoranckich Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu mogą korzystać z baz danych i pełnotekstowych źródeł elektronicznych również poza siecią uczelnianą (np. z komputerów domowych), poprzez serwer Proxy.  

Warunkiem uruchomienia dostępu jest: posiadanie ważnego konta bibliotecznego, legitymacji doktoranckiej, przesłanie wypełnionego formularza na adres malgorzata.wecko@ue.wroc.pl (formularz można także pobrać i złożyć w Strefie Wolnego Dostępu 1,2,3p. albo w Wypożyczalni, bud. U, parter). Użytkownicy, którzy już wcześniej korzystali z baz poza kampusem, muszą tylko skonfigurować serwer Proxy wg poniższych instrukcji. 

Po skonfigurowaniu dostępu przez serwer Proxy, przy próbie wejścia na przeglądarkę, pojawi się okienko logowania, w którym należy wpisać login i hasło dla serwera Proxy (wg wzoru: login: inicjał imienia i pełne nazwisko - pisane razem z małych liter, hasło: nr konta bibliotecznego). 

UWAGA! Licencje na korzystanie z serwisów elektronicznych oraz baz danych zabraniają tworzenia całych archiwów, tj. znacznego lub systematycznego powielania (zgrywania) danych. System rejestruje logowania, tytuły czasopism, linki do baz oraz ilość ściągniętych pełnych tekstów.

Ewentualne pytania prosimy kierować na adres malgorzata.wecko@ue.wroc.pl 

W celu prawidłowego wypełnienia formularza, należy otworzyć dokument i zapisać go na dysku. Dopiero wtedy można przystąpić do prawidłowego wypełnienia zgłoszenia.   Formularz do pobrania


Konfiguracja dostępu przez serwer PROXY w przykładowych przeglądarkach internetowych

Internet Explorer

Mozilla Firefox

Opera

Google Chrome

Apple SafariKonto czytelnika

 


 

 

 

Licznik odwiedzin

5401934
Od początku
5401934

Your IP: 54.198.52.8
Server Time: 2017-09-23 14:23:22
Biblioteka Uniwersytetu Ekonomicznego
we Wrocławiu
 

Kto jest online

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.