DOLNOŚLĄSKIE CENTRUM INFORMACJI NAUKOWEJ I EKONOMICZNEJ

pełni funkcję biblioteki uczelnianej oraz ośrodka informacji ekonomicznej z najbogatszym księgozbiorem z zakresu nauk ekonomicznych na Dolnym Śląsku.

Centrum oferuje wszystkim zainteresowanym pełny dostęp do zbiorów, dostęp do zasobów elektronicznych, bezprzewodowy Internet oraz kompleksową informację naukową i ekonomiczną.

Obiekt o kubaturze 31 tys. m3 i powierzchni 8.200 m2, zlokalizowany na terenie kampusu Uczelni, składa się z dwóch części, połączonych ze sobą oraz na poziomie parteru z sąsiednimi budynkami dydaktycznymi Uczelni stanowiąc integralną część istniejącego kompleksu.

W budynku dwupiętrowym, ulokowanym wewnątrz kampusu uczelni, znajdują się sale seminaryjno–konferencyjne, dydaktyczne (laboratoria komputerowe), Ośrodek Informacji Ekonomicznej z Czytelnią Europejską (Centrum Dokumentacji Europejskiej) oraz pracownie bibliotekarzy.

W budynku czteropiętrowym z wejściem od ulicy Wielkiej realizowane są podstawowe usługi biblioteczne. Na parterze znajduje się wypożyczalnia z magazynem skryptów oraz sala wystawowa. Na czterech piętrach strefy wolnego dostępu do zbiorów do dyspozycji czytelników jest około 200.000 woluminów książek i czasopism, 290 usytuowanych w pobliżu regałów miejsc dla czytelników, w tym 21 kabin do pracy indywidualnej i grupowej oraz 60 komputerów. W całym budynku jest dostępny bezprzewodowy Internet. Czytelnik może przeglądać księgozbiór na miejscu lub wypożyczyć za pośrednictwem automatów. Książki można zwracać przez 24 godziny, przy pomocy wrzutni umieszczonej w zewnętrznej ścianie budynku.

Dzięki licznym udogodnieniom osoby niepełnosprawne mają pełny dostęp do wszystkich usług Centrum (patrz Biblioteka bez barier)

Dla wygody czytelników na parterze znajduje się kącik dla dzieci z zapleczem sanitarnym.

DCINiE to:

 • 2 sale seminaryjno-konferencyjne
 • 2 sale dydaktyczne (laboratoria komputerowe)
 • 15 km półek w regałach
 • 300 miejsc dla czytelników
 • 100 stanowisk komputerowych
 • 21 kabin pracy indywidualnej i zbiorowej
 • 2 windy osobowe
 • 2 windy towarowe do przesyłania książek na piętra

ZBIORY

 • 439 tys. woluminów zbiorów tradycyjnych
 • 21 tys. czasopism online
 • 170 tys. książek elektronicznych
 • 94 bazy online

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 - 2013


Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego nr 1097/P-DUN/2013 pozyskaliśmy środki finansowe na realizację zadania z zakresu działalności upowszechniającej naukę pn.: „Zwiększenie zasobu publicznie dostępnej bazy katalogowej OPAC zintegrowanego systemu bibliotecznego o opisy książek włączonych do zbiorów Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w latach 1971-1980”. W ramach projektu (DUN) wprowadziliśmy do katalogu OPAC 15 tys. opisów książek.

W roku 2016 Biblioteka realizuje zadania: „Kolekcja poloników niemieckich z lat 1803-1944. Upowszechnienie informacji o znajdujących się w zasobach Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu drukach niemieckich dotyczących Polski” oraz „Digitalizacja i upowszechnianie treści wybranych publikacji z Kolekcji poloników niemieckich” finansowane w ramach umowy 513/P-DUN/2016 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.


Regulamin Systemu Biblioteczno-Informacyjnego


 Konto czytelnika

 


 

 

 

Licznik odwiedzin

5401949
Od początku
5401949

Your IP: 54.198.52.8
Server Time: 2017-09-23 14:25:16
Biblioteka Uniwersytetu Ekonomicznego
we Wrocławiu
 

Kto jest online

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.